Boršov - Akra ČB- 1:2 (1:0)- 12´Dvořák- 63´Maršán (pen.), 69´Chmátal

Sestavy:

Boršov: Lísal- M.Bendík, Dvořák, Fessl, Chuchel- Soukup, Klícha (81´Meszáros), Nídl, Krčín (52´Ardolf)- Šimeček, L.Bendík

Obrazek

Akra ČB: Posířil- P.Šauer, M.Horčička (24´Svobodný), Maršán, Klečka- Kubart, M.Šauer, Baloun, Chmátal (80´Rozum)- Vansa (89´Vidra) Bárek

Domácí opět do zápasu vstupovali s nekompletním kádrem, když tvoření sestavy ovlivnila řada omluvenek. I proto si nominaci do sestavy v prvním svém zápase v poli vysloužil brankář Krčín. Zápas začal ve vysokém tempu. A hned od začátku zápasu hosté dokazovali, proč se tlačí na vedoucí Planou. Získali převahu a střelecké možnosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned v první minutě se do šance dostal hostující Bárek, ale brankář Lísal chytá. Za minutu uniká po pravé straně opět ObrazekBárek a jeho prudký nebezpečný centr zastavuje opět brankář Lísal. A ve třetí minutě opět v režii Bárek, když uniká po pravé straně, centrem nachází ve vápně Chmátala, ale s jeho hlavičkou nemá domácí brankář problémy. Hosty z tlaku vykolejila až 12.minuta, když se domácí povznesli nad poměrně velikou výškovou převahu hostů. Na roh Nídla na zadní tyč naběhl volný Dvořák a při zakončení hlavou málem protrhl síť 1:0! Hosté byli po gólu zaskočeni a trvalo delší dobu, než se zase dostali do tempa. V 15.minutě se ocitl v šanci po rohu Nídla Chuchel, ale v rozhodující chvíli na míč nedoskočil. V 17.minutě zahrávali hosté roh, na který vyběhl riskantně brankář Lísal, ale nikým netečovaný míč nakonec prolétl vápnem vedle zadní tyče! V 19.minutě zahrozili domácí. Nídl vybídl dlouhým míčem mezi obránce L.Bendíka, kterého vyběhnuvší brankář Posířil a obrana hostů vytlačili do strany. Tam si poradil s dvojici obránců a připravil výbornou střeleckou pozici pro Klíchu, ale jeho zakončení nemělo potřebnou razanci a tak brankář hostů chytá. Domácí převzali iniciativu a jsou v tuto dobu více u míče a mají více ze hry. Ve 20.minutě vybojoval Šimeček ve vápně míč pro L.Bendíka, ale jeho prudkou střelu ze sedmi metrů výborně vyráží Posířil. ObrazekZa dvě minuty se dostal k míči před vápnem hostů Klícha, místo střely se rozhodl pro nahrávku, kterou nešťastně tečuje hostující obrana směrem do vlastní branky, ale brankář Posířil včas chytá. Hra se opět vyrovnala a hosté opět začínají zkoušet co jim domácí dovolí. Ve 28.minutě hezkou střelou ze dvaceti metrů zkouší Baloun domácího brankáře, ale ten vyráží na roh, po kterém nebezpečně hlavičkuje Chmátal. Domácí brankář si opravdu dobře zachytá a ve 29.minutě opět zasahuje po prudké střele ze strany. Ve 32.minutě to zkouší z dvaadvaceti metrů domácí Nídl, střela míří nad hostující branku. Ve 36.minutě výborně zasahuje domácí brankář Lísal, když vychytal průnik ke kterému nasadil už z vlastní poloviny hřiště Bárek. Za minutu se po rohu dostává do veliké šance volný Vansa, ale jeho hlavička z malého vápna míří  nad branku domácích. Domácí potom zbrzdili převahu hostů a do konce poločasu více drželi míč.

Druhý poločas začal optrněji a na herní bouřku to z počátku nevypadalo. Domácí obrana drží hosty dostatečně daleko od vlastní branky a Obrazektak se hlavně bojuje ve středu hřiště. V 52.minutě zastavuje výborně domácí Dvořák nebezpečnou akci hostů. A když to o chvilku později zopakuje Fessl znova s Dvořákem, tak to vypadá, že prostupnost domácích řad se postupem času více a více zoceluje. Hosté postupně zvyšují úsilí, ale šance nepřicházejí. Až 62.minutě nepouští kolem sebe Dvořák rozběhlého hostujího hráče, který v souboji padá v prostorách brankové čáry /za lehkého přistrčení/ a nezvladatelnosti vlastního uklouznutí. K překvapení domácích rozhodčí píská hodně přísnou penaltu, ke které se staví Maršán a přestože mu domácí brankář vystihl směr vyrovnává na 1:1. Hosté se dostávají v 68.minutě do brejku, který zastavuje brankář Lísal a praporek pomezního rozhodčího. V 69.minutě domácí chybují, když nechávají jednoduše odcentrovat hostujícího hráče a volný Chmátal krásně z voleje nedává Lísalovi v brance šanci a otáčí stav na 1:2. A po vedoucím gólu hostů se začalo stupňovat tempo hry. ObrazekDomácí hru otevřeli a zahrávali spoustu standardních situacích, které rozděloval nepřesný rozhodčí záhadným způsobem a svým řízením zapříčinil ve druhém poločase nervozitu na obou stranách. V 76.minutě se k míči o krok nedostal domácí L.Bendík. V 79.minutě to zkoušel domácí Šimeček z hranice vápna, ale střela minula branku. V 91.minutě se položil do centru hostující střídají Vidra, ale jeho hlavička těsně minula domácí branku. Domácí se ještě pokoušeli o vyrovnání, ale do větší příležitosti je hosté nepustili. V 92.minutě mohli své vítězství pojistit hosté. To když chodil již na standardní situace domácích i brankář Lísal, se jim naskytla šance. Rozhodčí neviděl na půlce hostů faul na Šimečka a tak postupovali Rozum, Svobodný a Bárek sami na dvojici obránců před prázdnou brankou, ale Bárek místo střely volil kličky, které skončili na domácí obraně.

V zajímavém zápase se představili hosté jako velmi silný a dobře hrající tým. Zápas ve kterém se územní převaha střídala mezi oběma celky, byli nebezpečnější hosté a po větší část zápasu měli i více ze hry. Domácí přečkali úvodní nápor hostů a po gólu Dvořáka převzali iniciativu a sahali by ze štěstím i po všech bodech. Ale přísná penalta vše otočila. Rozhozený domácí tým potom ztratil koncentraci, kterou potrestali hosté krásným gólem Chmátala.  Rozhodčí potom začal "kompenzovat" přísnou penaltu. Ve zbytku zápasu se hodně mluvilo, bojovalo a rozhodčí nesmyslnými rozhodnutími dával záminku k nervozitě, která byla k vidění na úkor doposud pohledného fotbalu.

Hodnocení výkonů: 10 - mimořádně vynikající, 9 - excelentní, 8 - výborný, 7 - velmi dobrý, 6 - dobrý, 5 - průměrný, 4 - podprůměrný, 3 - slabý, 2 - mizerný, 1 - katastrofální