Jdi na obsah Jdi na menu

Boršov - D.Voda B 5:3

Boršov - D.Voda B 5:3 (1:3)- 16´, 87´Nejedlý,  65´(pen.), 92´L.Bendík, 63´Klícha- 2´Novotný, 31´vlastní M.Bendík, 34´Č.Marek

Sestavy:

Boršov: Machata- Macho, Brenkus, Fessl, M.Bendík- Soukup, Chuchel- Novák (67´Ovčáček), Nejedlý, Klícha (85´Hadač)- L.Bendík

D.Voda B- Kroutl-  Kossl, Matoušek, Jirák , Hála- Červený, J.Marek (46´Hlaváč), Novák, Houska- Novotný (46´Rupík), Č.Marek (68´Říha)

Domácí byli nuceni nastoupit opět v pozměněné sestavě a jiném rozložení sestavy. A ještě než si dosedli první diváci do sedadel, hned byli svědci průšvihu v domácích řadách. Hosté využili momentu překvapení. Domácí Fessl nestihl včas zachytit pohyb hostujícího pendla z A- týmu Novotného, který si před brankářem Machatou věděl rady a hosté vedli po 83 sekundách hry 0:1!!! Domácí byli vývojem zápasu zaskočeni a posílený hostující tým o pendly z A- týmu, měl proti nekompletnímu domácímu týmu na začátku zápasu více ze hry. Domácí Boršov dostal do hry trestný kop Brenkuse, který vytáhl hostující brankář na roh. Postupně bojovností vp1160821.jpgyrovnali hru a povedlo se jim vyrovnat i stav Nejedlým v 16.minutě, když hlavou zúročil přesný centr z levé strany od Soukupa 1:1. Domácí vycítili šanci a po dalších centrech opět zahrozili. Ve 27.minutě rozehrál trestný kop do vápna Soukup a Novák hlavičkuje těsně vedle branky. Za chvilku na druhé straně zasahuje v šanci hostů brankář Machata. Ve 31.minutě se špatně zorientoval ve vlastním vápně domácí M.Bendík a vlastním gólem dostává hosty do vedení 1:2. Názorně předvedl ofenzivním hráčům, jak zakončovat centry ze strany a hlavičkou nedal vlastnímu brankáři do protipohybu šanci. Za chvilku přišla výborná akce hostujícího celku. Domácí ofsajd systém zaklapl naprádno, když Novotný využil precizní nahrávky a utekl domácí obraně do vápna. Tam potom připravil míč na zlatém podnosu pro Č.Marka a ten pohodlně do prázdné branky zvyšuje na 1:3. V tomto případě zaspala celá obrana, když rezignovali na bránění druhého útočníka soupeře. Po tomto gólu trvalo domácím než se zase dostali do hry. Hostující D.Voda měla další šanci na zvýšení, ale obrana Boršova tentokrát spolehlivě situaci vyřešila.

Hostující celek do druhého poločasu vystřídal a šetřil na druhý den dva hráče A-týmu. Hned v úvodu druhého poločasu měli zase šanci hosté, ale zakončení bylo nepřesné. V 54.minutě se dostávají do šance hosté, ale rychlý brejk končí na brankáři Machatovi. Domácím se hra nedařila, tak ji začali nahrazovat vůlí a bojovností, které nahrával i terén, když v průběhu prvního poločasu začalo intenzivně pršet. Domácí získali v tuto dobu mírnou převahu a v 63.minutě se k míči dostal ve vápně hostů Klícha, z pravé nohy si míč připravil na levou a z 15 metrů za pomoci teče snižuje na 2:3. Domácí po tomto gólu vycítili šanci a morální silou ještě více ožili. Výsledkem toho bylo penaltový zákrok na L.Bendíka v 65.minutě, který se již dostával přes druhého obránce před hostujícího brankáře. L.Bendík z penalty vyrovnává stav na 3:3  /a skóre mezi bratrem Michalem na 1:1 :-)/. Potom přišla pasáž, kdy se hodně hra přerušovala a byla neurovnaná. Domácí cítili svou šanci na dotažení obratu, ale zároveň měli obavu před nebezpečnými útočníky soupeře, p1160827.jpgkteří mohli o výsledku rozhodnout již dříve. V 75.minutě po trestném kopu Červeného hlavičkou vrací před branku míč Rupík, ale M.Bendík již Č.Marka k zakončení nepustil. Oba celky se ještě dostali do dalších náznaků šancí, ze kterých nakonec nic většího nebylo. Obrat domácí dokonali v 87.minutě, když si vápně mezi obránci zpracoval míč Nejedlý a na zadní tyč nedal Kroutlovi v hostující brance šanci 4:3. V závěrečném tlaku hostů, domácí ve snaze přerušit hru, faulují a opakovaně nabízí na vlastní polovině míč pro rozehrání standardních situací hostům. V 90.minutě se před domácí brankou stala málem pohroma. Domácí Michal Bendík si pravděpodobně uvědomil, že by mohl vyhrát mini souboj s bratrem Lukášem, tak si kreje míč v domnění napadání soupeřem tak šikovně, že dělá na penaltě kličku vlastnímu brankáři. K dovršení tohoto šíleného skutku mu utíká míč rychleji, než vypadá, že je schopen sám běžet. Nakonec si včas uvědomil, že není čas si na nic hrát, tak hrábl a svou opírací nohou odkopává z čáry pryč :-). Uff, Míšo už nám to nedělej. V 92.minutě jednu takovou situaci potrestal L.Bendík. Po rozehraném trestném kopu hostů odvrací míč Fessl, hostující Červený chybuje a L.Bendík se řítí z vlastní poloviny sám na Kroutla, kterému dělá kličku a do prázdné branky uzavírá stav na 5:3 /zároveň zvyšuje vedení souboje s bratrem na 2:1 :-)/

Domácí tým se konečně po 13 zápasech /od 9.října 2010/ dočkal vítězství, když morální silou otáčí nepříznivý vývoj zápasu s fotbalovějšími hosty.

Hodnocení výkonů: 10 - mimořádně vynikající, 9 - excelentní, 8 - výborný, 7 - velmi dobrý, 6 - dobrý, 5 - průměrný, 4 - podprůměrný, 3 - slabý, 2 - mizerný, 1 - katastrofální