H.Stropnice - Boršov 2:6

Stropnice obdržela brankový příděl i doma

Branky:

4. M. Bašta , 59. V. Bušta - 26. L. Soukup , 63. F. Pokorný , 75.F. Pokorný , 84. F. Pokorný , 85. V. Čuřík , 86. T. Müller

Nováček soutěže z Horní Stropnice se chtěl revanšovat za nepovedený výkon na Hluboké. Na horkou stropnickou půdu ale přijel silný Boršov nad Vltavou a jasně ukázal, že oba týmy se budou nejspíše pohybovat na opačných pólech tabulky.

Po jedné brance padlo na obou stranách

První poločas byl ještě co do vstřelených branek vyrovnaný. Natěšení domácí fanoušci, kteří vždy vytvářejí svým borcům dobrou atmosféru, se radovali hned ve 4. minutě utkání. Při rozehrávce totiž chyboval boršovský Fessl, nechal si vypíchnout míč a domácí hráč Bašta běžel sám na bránu a chladnokrevně zakončil proti Bublíkovi - 1:0. vedení domácím netrvalo dlouho a ve 26. minutě bylo srovnáno. Po pěkné kombinaci na pravé straně, přišel centr na volného Soukupa a ten uklidil do míč bezpečně mezi tři tyče - 1:1. Do kabin tak šli obě mužstva s výsledkem, který zaručoval drama do druhé půle.

Hosté díky slepeným brankám v závěru deklasovali domácí

I ve druhé půli byli aktivnějším mužstvem hosté. Ti si také často těžovali na výroky domácího laika na pomezí. Ovšem do vedení šli znovu domácí. Jejich rohový kop skončil na hlavičce neobsazeného kapitána Bušty a Stropnice vedla 2:1. Po této brance přišla ale gólová smršť v podání hráčů Boršova. V 63. minutě Šefčík poslal přihrávku za obranu na volného Pokorného, který přehodil lobem domácího brankáře - 2:2. Pokorný pak přidal v 75. respektive 84. minutě další dvě branky, čímž dokonal nejen obrat v utkání, ale svůj čistý hattrick. Vedení 4:2 pro hosty jakoby demotivovalo domácí a ti obdrželi další dvě branky z kopaček Müllera a Čuříka. Konečný výsledek 2:6 z pohledu domácího celku, tak navázal na představení Stropnických z minulého víkendu. Na výsledek z prvního hraného kola navázal i hosté, kteří jsou zatím stoprocentní. V příštím kole je ale prověří silný tým z Hluboké.

Ohlasy k zápasu

FK Boršov nad Vltavou

František Filištein (hráč Boršova nad Vltavou): Chtěl bych pochválit celý tým za bojovný výkon. Celý zápas jsme byli lepším týmem. Domácí hrozili pouze z brejků a standardek. Za nepříznivého stavu 2:1 jsme věřili v obrat a ještě víc zabojovali. Nakonec se nám podařilo vstřelit rychlé góly a zápas otočit. Myslím si, ze vítězství bylo zasloužené.

Sestava:

TJ Hraničář Horní Stropnice: P. Josefík [-] - J. Jindra [-] - R. Valíček [-] - - J. Haňur [-] , M. Bašta [-] , D. Szypula [-] , T. Kořínek [-] , J. Kunágl [-] , Z. Staněk [-] , V. Bušta [-] , R. Tříska [-]

FK Boršov nad Vltavou: J. Bublík [-] - T. Müller [-] , F. Pokorný [-] , L. Soukup [-] , J. Šefčík [-] ,L. Komrska [-] , J. Macík [-] , J. Šimeček [-] , P. Češka [-] , F. Filištein [-] , L. Fessl [-]

ŽK: 21. M. Bašta , 44. J. Kubíček - 24. P. Češka , 54. L. Komrska , 80. T. Müller .

Hráči zápasu: J. Šefčík , F. Pokorný .

Počet diváků: 50. Rozhodčí: Škuthan Jaroslav [1.0] - ŠROM Pavel (N), TOMEK Jiří (N).