Včelná - Boršov 4:0 (1:0)- 40´Kasper (pen.), 53´, 60´Ťoupal, 89´Čaloun

ČK 0:1 39´Haňur

Sestava:

Včelná: Atexinger- Vařil, Šálek, Váša, Babka (46´Čaloun)- XXX (65´XXX), Kasper, Tondl, XXX- Ťoupal, Voráček

Boršov: Machata- Fessl, Haňur, Švejda, Vinzenc- Soukup (79´Lipš), Chuchel, Bíba (63´Nejedlý), Klícha- Šimeček, L.Bendíksestava4.png

Začátek zápasu nám neukazoval, že bychom měli očekávat takovou porážku, kterou jsme si nakonec odvezli. Je pravda, že jsme se snad nikdy nedokázali na Včelnou sejít v kompletním sestavě. Naopak toto se daří Včelné, která se vždy dokáže vyhecovat v tomto derby a možná i nastartovat do dalších zápasů. Poslední měření sil, které se hrálo na jaře v p1210206.jpgBoršově a Včelná nám na našem hřišti uštědřila drtivou porážku, dalo očekávat, že by se mohl hrát poměrně zajímavý zápas. Hosté začali mírnou územní převahou a přicházeli i šance, ale Chuchel, Šimeček, Bíba ani L.Bendík si v nich nevedli důrazně. Včelná tyto šance přečkala a postupně hru vyrovnala hru. Zlom nastal asi po půlhodině hry, kdy si na trestný kop Klíchy naběhl na zadní tyči Švejda a hlavičkou o tyč otevírá skóre. Gól byl uznán a oba celky se stavěli k rozehrání. Vše se změnilo po slovním ataku domácího Kaspera, který cestou ke středovému kruhu s rozhodčím diskutuje. Všechno toto zaregistroval domácí pomezní (rozpoznal, že rozhodčí je svolný) a po delší době začal dodatečně signalizovat ofsajd hostů. Rozhodčí k překvapení hostů a myslím i domácích nakonec vedoucí gól hostů zrušil a odpískal ofsajd (za povšimnutí stojí to, že při této standardní situaci p1210210.jpgse rozhodčí staví na úroveň pomezního, ale přes šíři hřiště- tudíš má o eventuálním ofsajdu nejlepší přehled). Tato situace vyhrotila situaci na hřišti. Hra se přitvrdila a po kontaktu Haňura s Ťoupalem si oba odnášejí zaslouženě žlutou kartu. Ve 39.minutě fauluje domácího Tondla ve vápně v nulovém úhlu Haňur a kope se přísná penalta. K dalšímu překvapení hostů, ale uděluje rozhodčí Semrád druhou žlutou kartu a tudíž červenou Haňurovi za drobný faul. Nakonec se k penaltě staví Kasper a otevírá skóre zápasu 1:0. Tyto rozporuplné situace s hosty zamávali, ale ještě byl před námi celý poločas.

Druhý poločas začal vyrovnaně s větším držení míče Včelné, která postupně získávala více ze hry. Převaha jednoho hráče v situaci, kdy ještě hosté měli zájem s výsledkem něco udělat byla zřejmá. Hosté se snažili držet jednobrankové vedení co nejdéle p1210212.jpga spoléhat na brejky. Vše zhatila 53.minuta, kdy si brankář Machata nerozumněl s obráncem a po velké chybě Ťoupal zvyšuje do prázdné branky na 2:0. Hosté postupně otevřeli hru ve snaze o snížení výsledku a domácím se tím naskytla možnost využívat přečíslení. Po hodině hry chybuje ve středu hřiště Švejda, míč se dostává po další chybě- minele obránce do jejich vápna, kde nakonec hosté zvyšují na 3:0 Ťoupalem. Domácí s jistým vedením viditelně pookřáli a přicházeli další šance, ale Machata svými zákroky dal zapomenout na svou chybu při druhém gólu. Konečnou podobu výsledku dala 89.minuta, kdy si na domácí roh naběhl Čaloun a v souboji byl důraznější než Chuchel, kterého přetlačil a uzavřel na konečných 4:0.

Nepovedený zápas na Včelné nám ukázal, že morálka není naší silnou zbraní. V tomto směru se musíme všichni zocelit, protože podobné utkání mohou následovat. A vítězí ten odolnější, ne vždy ten lepší. Hlavu vzhůru.........

Jen si myslím, že se oba soupeři musí shodnout na tom, že pan Semrád zápas absolutně nezvládl. Dva klíčové okamžiky obrátil proti Boršovu a během druhého poločasu běžné zákroky obracel proti domácím, jako by si vše uvědomil a chtěl to trochu kompenzovat. Ale opak byl pravdou, nakonec  z toho udělal pěknou holomajznu. Ještě, že se nikomu nic nestalo....

Náhledy fotografií ze složky Včelná - Boršov 4:0