Žabovřesky - Boršov A 0:1

Žabovřesky - Boršov A 0:1 (0:0) - 71' Šimeček (Fessl)

Sestava Boršova:

Fabián - M.Bendík, Filištein, Švejda, Komrska - Fessl, Gruber, Hejna (64' Lísal), Soukup - Muller (89' Kofroň), Šimeček

Tento zápas se hrál za docela extrémních podmínek. Po vydatném dešti bylo hřiště v hrozném stavu, a jediné co ho připomínalo, byly dvě brány. Bylo jasné, že tento zápas nebude mít s fotbalem moc společného a velice pravděpodobně ho rozhodne pouze jediný gól. Boršov se snažil kombinační hrou dostat za obranu, což se mu vůbec nedařilo a míče buď odskakovaly, nebo se zastavovaly v loužích. Ačkoli Boršov držel více míč, nedařilo se mu zakončit. Naopak domácí zahrozili z brejků. Několikrát, během prvních dvaceti minut, se podařilo hráčům Žabovřesk, že běželi sami na bránu. Vždy ale na poslední chvíli zaúřadovat Filištein a brejk zastavil. Když už to náhodou boršovský stoper nezvládal, tak zaskočili krajní obránci. Obrana Boršova se tak dobře doplňovala a pro soupeře nebylo jednoduché vůbec zakončit. Po dvaceti minutách se začali do zakončení dostávat i hráči Boršova. Mullerovi se také podařilo v druhé půlce první poločasu několikrát běžet z půlky samotnému na bránu, ale jeho zakončení postrádalo přesnost a míč skončil vždy těsně vedle. Deset minut před koncem byl odpískán faul na hráče Boršova. Zahrával se tak trestný kop z dobré pozice. Míč si postavil Filištein. Střela se mu ale moc nepovedla a celá akce málem skončila brejkem.

Ve druhém poločase začali aktivněji domácí, ale jejich snaha končila na hranici velkého vápna. Hra se přesouvala pomalu sem a tam, ale bez nějaké vážnější šance. Zdálo se, že se čeká, kdo první udělá chybu. První větší chybku vyrobila obrana Boršova. Filištein chtěl před malým vápnem odkopnout míč. Při snaze odkopnout míč ale uklouzl a k míči se dostal domácí hráč. Na poslední chvíli ale zasáhne Komrska. O pár minut později se po kombinaci ve vápně dostal k dobré střelecké pozici Hejna, hráč domácích ho na poslední chvíli zastavil jen za cenu faulu. K překvapení všech, ale rozhodčí jasnou penaltu neodpískal. Další chybu vyprodukovali tentokrát domácí. Komrska vykopl míč podél lajny. Domácí hráč, protože byl napadán hráčem Boršova, se snažil situaci vyřešit přihrávkou na posledního hráče. Přihrávka se mu ale nepovedla a poslal složitý míč. Ten posledního hráče Žabovřesk přeskočil. Celou situaci dobře odhadl Fessl, který získal balón a dovedl ho až na hranici velkého vápna. Tam předložil míč dobíhajícímu Šimečkovi, který si prvním dotekem připravil míč na střelu a druhým poslal míč přesně k tyči. Ačkoli golman dobře vyběhl, proti přesně mířené střele neměl šanci 0:1. Boršov se pak zatáhl a Žabovřesky posledních 20 minut pustili Boršov za půlku jen zřídka. Deset minut před koncem se dostal Komrska k samostatnému úniku. Dovedl míč až na roh malého vápna. Protože ale golman měl prostor dobře pokrytý, poslal proto zpětný balón na dobíhajícího hráče Boršova. Ten mohl pohodlně skórovat do téměř prázdné branky a rozhodnout tak zápas. Míč si ale stáhl pro sebe a o několik okamžiků později o míč i přišel.  Ačkoli si domácí vytvořili v poslední dvacetiminutovce  tlak, nic kloudného z něho nevytěžili a tak utkání skončilo výhrou Boršova.